2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie - Blog - Extradom - Świat Narzędzi - profesjonalne narzędzia elektronarzędzia osprzęt

Przejdź do treści

Menu główne:

2 kwietnia - Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie

Opublikowany przez w Aktualności ·
Zmienienie logo naszej firmy na takie o kolorystyce niebieskiej jest gestem solidarności z osobami z autyzmem oraz ich rodzinami.2 kwietnia Światowy Dzień Autyzmu ustanowiony w 2008 roku przez ONZ. Zgromadzenie uznało autyzm za jeden z najpoważniejszych problemów zdrowotnych świata - obok raka, cukrzycy czy AIDS. Eksperci podkreślają, że autyzm jest najczęściej występującym zaburzeniem rozwojowym i alarmują, że dzieci z autyzmem każdego roku będzie przybywać. Najnowsze doniesienia ze świata mówią, że już jedno dziecko na 88 diagnozowanych ma zaburzenie autystyczne (USA), w Europie 1/100, a w Polsce jedno na 300. Szacuje się, że w Europie żyje 5 mln osób z autyzmem.
Obchodom tego wyjątkowego dnia towarzyszy globalna akcja „Light it up blue“ (Na niebiesko dla autyzmu). W tych dniach symbolem solidarności z osobami z autyzmem jest kolor niebieski.

Nie bądź obojętny!

Chcesz dowiedzieć się więcej o autyzmie? Wejdź na: www.autyzm.wroclaw.plCopyright Extradom s.c. 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego